DLA AKTYWNYCH

Jesteś aktywną osobą!  Świetnie, że dbasz o swoje zdrowie!

 

W ciągu ostatnich kilku lat odnotowano znaczący wzrost zainteresowania aktywnymi formami spędzania czasu wolnego oraz większą dbałością o dietę.

Niemal jedna trzecia Polaków uprawia sport lub inne aktywności fizyczne regularnie (co najmniej 3 razy w tygodniu). Wśród aktywnych fizycznie, największą popularnością cieszy się jazda na rowerze, bieganie i pływanie.

 
Poszczególne dyscypliny sportowe wzmacniają nasze partie mięśniowe, poprawiają wydolność oddechową, kształtują koordynację i naprzemienność ruchów. Co więcej prozdrowotna aktywność fizyczna podnosi poziom jakości życia i samopoczucia.
 

Pamiętaj jednak, że każda forma ruchu powinna być dobrze zaplanowana, a nasze ciało przygotowane do podjęcia wysiłku.

W tym celu powinieneś zapoznać się z tajnikami dobrej rozgrzewki, poprawnością przyjmowanych pozycji i wykonywanych ćwiczeń, zasadności stosowania streachingu i doboru jego odpowiednich form ( statyczny, dynamiczny), a także sprawdzenia ogólnej kondycji fizycznej. Chętnie Ci w tym pomożemy.

 
Jednym z większych problemów zarówno dla aktywnych pasjonatów sportu jak i profesjonalnych sportowców są liczne kontuzje i mikro urazy. Powodują one zaprzestanie wykonywania treningów, długi proces regeneracyjny, a często także przymusową rezygnację ze swojego hobby.

 
Sposób powstawania kontuzji- błędy treningowe, źle dobrane obciążenia, ale także metoda ich eliminacji to odpowiednia diagnostyka. Możemy Ci zagwarantować, że podejdziemy do Ciebie indywidualnie Zwalczenie bólu, odnalezienie jego źródła i przyczyny oraz dobrze poprowadzona rehabilitacja spowoduje szybki powrót do sporu i wystrzyżenie się popełnianych wcześniej błędów.
Dla aktywnych fizycznie klientów oferujemy:

 

  • badanie FMS
  • trening funkcjonalny
  • kinesiology balance

 

W celach regeneracji i rehabilitacji oferujemy:

 

  • FDM
  • rehabilitacja w sporcie
  • FM
  • techniki aktywnego rozluźniania
  • masaż leczniczy